Microsoft Windows

Microsoft WindowsMicrosoft Windows – сімейство операційних систем компанії Microsoft (Майкрософт).

Працює на платформах Intel, AMD, а також на процесорах VIA і інших, за деякими виключеннями. Прихильники Os/2, AMIGAOS, Mac OS, Solaris, Linux і UNIX критикують всі версії Windows з моменту появи системи на ринку. Проте останні 10 років Windows – найпопулярніша операційна система для настільних комп’ютерів на процесорах сімейства x86. По великому рахунку цей успіх забезпечений ринковою політикою, яка також критикується.

Існує два специфічні відгалуження в сімействі ОС Windows:
Embedded – ОС реального часу, призначена для управління промисловими устаткуванням, створюється як урізана версія Windows NT або XP.

Windows Mobile (Раніше WinCE) – служить для управління кишеньковими комп’ютерами, комуникаторамі і стільниковими телефонами.

Windows виконує наступні головні функції:
– Комфортний, наочний графічний інтерфейс користувача.
– Багатозадачна робота, тобто виконання в одне і теж час декількох програм.
– Уніфікація вживання апаратних ресурсів РС.

Відмінні риси Windows:
Правила написання програми. Для роботи в середовищі Windows програма має бути прописана по особливих правилах, що значно відрізняються від прийнятих в MS-DOS.

Windows дозволяє запускати і програми, написані для MS DOS, хоча при цьому програми не мають можливості використовувати плюси Windows.

Графічний інтерфейс користувача в Windows базується на ідеї
віконного інтерфейсу, прийнятого так само і у ряді інших ОС, що йдуть в
ногу з часом (наприклад, UNIX). Кожна програма має власне віконце, в
якому і відбувається обмін вістей з користувачем. Для наочності в
Windows повсюдно використовуються ікони (піктограми), що імітують окремі
програми.

Окрім цього, інтерфейс Windows в значній мірі стандартизований, що спрощує користувачам процес освоєння нових програм.

  Багатозадачність. Багатозадачний режим роботи дозволяє запускати в
одне і теж час декілька програм, наприклад, текстовий процесор, базу
даних, гру і перемикатися між ними.

Обмін даними між додатками. Крім того можливий обмін даними між
додатками, що дозволяє, наприклад, інформацію створену в електронній
таблиці, перенести в текстовий документ через буфер обміну.

Історія Windows:

1975-1981: Поява Microsoft. (Засновники Microsoft Пол Аллен і Білл Гейтс)
На дворі 1970-ті. У роботі люди покладаються на друкарські машини. У разі якщо потрібна копія документа, застосовується мімеограф або копірка. Мало хто знає про мікрокомп’ютерах, але два юних ентузіаста, Білл Гейтс (Bill Gates) і Пол Аллен (Paul Allen), переконані, що персональні комп’ютери – це дорога в майбутнє.

У 1975 році Гейтс і Аллен створюють компанію з назвою Microsoft. Як і основна маса новостворюваних компаній, Microsoft починає власну історію з не дуже великих масштабів, але має глобальну мету – комп’ютер на кожен робочий стіл і в кожен будинок. Протягом наступних років Microsoft приступає до зміни принципів роботи, що склалися в суспільстві.

ms-dosms-dosНа зорі MS‑DOS
На початку червня 1980 Гейтс і Аллен беруть на роботу Стіва Балмера ( Steve Ballmer ), з яким Гейтс вчився в Гарвардському університеті, для допомоги в управлінні компанією. У наступному місяці компанія IBM звертається до Microsoft щодо проекту під кодовою назвою Chess. У результаті Microsoft концентрує власні зусилля на новітній операційній системі – програмному забезпеченні, яке управляє роботою обладнання PC і виступає у вигляді сполучної ланки між обладнанням та програмами, наприклад текстовим процесором. Це платформа, на основі якої можуть виконуватися програми. Компанія назвала свою нову операційну систему MS‑DOS.

Коли в 1981 році в світ вийшов персональний комп’ютер IBM PC під управлінням MS-DOS, публіці був представлений абсолютно новий мову. Введення всіляких хитромудрих команд після комбінації «C:» поступово стає частиною повсякденної роботи. Користувачі розкривають для себе клавішу з зворотною косою межею (\).

Операційна система MS-DOS виявилася успішною, але важкою для розуміння майже всіма людьми. Тому потрібно більш досконалий метод створення операційної системи.

MS‑DOS означає Microsoft Disk Operating System (дискова операційна система корпорації Майкрософт).

Windows 1.01982–1985: Представлення Windows 1.0

Microsoft працює над першою версією нової операційної системи. Передбачалося, що її кодову назву Interface Manager стане остаточним, але в результаті було обрано варіант Windows, оскільки він найкраще описує області екрану або «вікна» обчислень, які стали основним елементом нової системи. Про появу Windows було оголошено в 1983 році, але на розробку потрібно якийсь час. Скептики назвали її «дутим програмним забезпеченням».

20 листопада 1985, через два роки після первинного оголошення, Microsoft випускає Windows 1.0. Тепер замість введення команд MS-DOS потрібно просто перемістити мишу і клацнути один з екранів ( або «вікон»). Білл Гейтс відзначить : «Це унікальне програмне забезпечення призначене для серйозного користувача комп’ютера…»

Тепер доступні меню, що розкриваються, смуги прокрутки, значки і діалогові вікна, що полегшують вивчення і роботу з програмами. Стало можливо перемикатися між кількома програмами без необхідності завершення роботи і перезапуску кожної з них. До складу Windows 1.0 входило кілька програм, включаючи програму управління файлами MS-DOS, Paint, Windows Writer, блокнот, калькулятор, календар, картотеку і годинник для допомоги в управлінні повсякденними завданнями користувача. З’явилася навіть гра – Reversi.

Пам’ятайте дискети і кілобайти? Для Windows 1.0 потрібно не менше 256 кілобайт (КБ), два дисковода для двосторонніх дискет і плата відеоадаптера. Щоб запускати кілька програм або використовувати операційну систему DOS 3.0 і пізніших версій, рекомендувався жорсткий диск і 512 КБ пам’яті.

Windows 2.0–2.111987–1992: Windows 2.0–2.11 — більше вікон, вище швидкість.
9 грудня 1987 Microsoft випускає Windows 2.0 із значками робочого столу і розширеним об’ємом пам’яті. Завдяки поліпшеній підтримці відеоадаптера тепер можна накладати вікна один на одного, управляти видом екрану і використовувати поєднання клавіш для прискорення роботи. Деякі розробники програмного забезпечення починають створювати перші програми для цього випуску Windows.

Операційна система Windows 2.0 призначена для процесора Intel 286 . Незабаром після виходу в світ процесора Intel 386 з’явилася Windows/386 , щоб використовувати переваги його розширеної пам’яті. У наступних випусках Windows продовжилося зростання швидкості, надійності і зручності роботи на комп’ютері.

У 1988 році Microsoft за обсягами продажів стає найбільшою в світі компанією – розробником комп’ютерного програмного забезпечення. Комп’ютери поступово перетворюються на невід’ємний атрибут повсякденного життя деяких офісних працівників.

Панель управління вперше з’являється в Windows 2.0.

Windows 3.01990–1994: Windows 3.0–Windows NT — підтримка графіки.
22 травня 1990 Microsoft оголошує про створення Windows 3.0 , слідом за якою в 1992 році з’явилася Windows 3.1 . У перші 2 роки після випуску було продано 10 мільйонів копій обох версій , завдяки чому Windows стала найпоширенішою операційною системою. Масштаби успіху змусили Microsoft переглянути намічені раніше плани. Віртуальна пам’ять поліпшила візуальну графіку. У 1990 році зовнішній вигляд Windows починає відповідати її наступним версіям.

Тепер в Windows значно підвищена продуктивність , реалізована підтримка передової графіки з 16 квітами і поліпшений вид значків . Нова хвиля персональних комп’ютерів на базі процесорів 386 збільшує популярність Windows 3.0. При повній підтримці процесора Intel 386 програми працюють набагато швидше. У Windows 3.0 з’являються диспетчери програм, файлів і друку.

Програмне забезпечення Windows встановлюється за допомогою дискет, продаваних у великих коробках з об’ємними інструкціями.

Популярність Windows 3.0 росте разом з випуском нового пакета засобів розробки програмного забезпечення для Windows, який дозволяє розробникам спрямувати основні зусилля на створення програм замість драйверів для пристроїв.

Windows все частіше використовується на роботі і вдома. Тепер до її складу входять такі ігри, як «Косинка», «Хробачки» і «Сапер». Оголошення того періоду: «Тепер ви можете використовувати неймовірну потужність Windows 3.0, щоб весело провести час».

Windows для робочих груп 3.11 додає підтримку однорангових робочих груп і доменних мереж. Персональні комп’ютери вперше стають невід’ємною частиною триваючої еволюції клієнт-серверних обчислень.

Windows NT
Коли 27 липня 1993 виходить Windows NT, у діяльності Microsoft настає важливий етап: завершується проект створення з нуля сучасної операційної системи, розпочатий наприкінці 1980 -х років. «Windows NT представляє собою не що інше, як фундаментальну зміну способу задоволення компаніями своїх потреб у комп’ютерних обчисленнях», – заявить Білл Гейтс при виході цієї версії.

На відміну від Windows 3.1, однак, Windows NT 3.1 є 32 – розрядної операційною системою, що робить її стратегічної бізнес – платформою, що підтримує високопродуктивні інженерні та наукові програми.

Група, що розробляє Windows NT, спочатку називалася «Портативні системи».

Windows 95Windows 951995–2001: Windows 95 – епоха комп’ютерів досягає свого розквіту (і з’являється Інтернет).
24 серпня 1995 Microsoft випускає Windows 95, продаючи рекордні 7 мільйонів копій за перші п’ять тижнів. Цей запуск став самим розрекламованим за всю історію Microsoft. У рекламних роликах, що транслюються по телевізору, учасники «Роллінг Стоунз» співають «Запусти мене» на тлі зображень нової кнопки «Пуск». Статті в ЗМІ починаються словами: «Зустрічайте нову систему».

Настала ера факс – модемів , електронної пошти, нового світу Інтернету, захоплюючих мультимедійних ігор і навчальних програм. У Windows 95 добавлена ​​вбудована підтримка інтернет – підключень , комутованих мереж і нові можливості самоналагоджувальних пристроїв , що дозволяють з легкістю встановлювати обладнання і програмне забезпечення. Крім того, 32 – розрядна операційна система пропонує поліпшені технології для роботи з мультимедіа, більш ефективні функції для вирішення мобільних комп’ютерних завдань і інтегровані мережеві можливості.

 

У момент виходу Windows 95 під управлінням більш ранніх версій Windows і операційних систем MS – DOS працювало більше 80 відсотків комп’ютерів у світі. Windows 95 є оновленням цих операційних систем. Для роботи Windows 95 був потрібний комп’ютер з процесором 386DX і вище (рекомендувалася серія 486) і ОЗУ розміром не менше 4 МБ (рекомендувалося ОЗУ розміром 8 МБ). Версії для оновлення були доступні для дискет і компакт – дисків. Операційна система випускалася на 12 мовах.

У Windows 95 вперше з’являються меню «Пуск», панель завдань, а також кнопки «Згорнути», «Розгорнути» і «Закрити» в кожному вікні.

На хвилі Інтернету.
На початку 1990-х років технічні фахівці починають обговорювати Інтернет – глобальну мережу, що об’єднує інші мережі та здатну з’єднувати комп’ютери по всьому світу. У 1995 році Білл Гейтс готує меморандум з назвою «Загальне захоплення Інтернетом» (The Internet Tidal Wave), визнаючи Інтернет «найважливішим досягненням з моменту створення комп’ютера».

Влітку 1995 року виходить перша версія Internet Explorer. Браузер починає змагатися з конкурентами за місце в Інтернеті.

У 1996 році Microsoft випускає Flight Simulator для Windows 95 – вперше за 14 років свого існування цей проект став доступний для Windows.

Windows 98Windows 981998–2000: Windows 98, Windows 2000, Windows Me.
Операційна система Windows 98, випущена 25 червня 1998, стала першою версією Windows, розробленої спеціально для споживачів. Комп’ютери широко використовуються на роботі і вдома, швидко зростає число інтернет-кафе, де можна підключитися до Інтернету. Windows 98 називають операційною системою, яка «Краще в роботі і грі».

За допомогою Windows 98 можна більш легко знайти інформацію на комп’ютері та в Інтернеті. До інших поліпшень належать можливість прискореного відкриття і закриття програм, а також підтримка читання DVD-дисків і USB-пристроїв. Ще одним нововведенням стала панель швидкого запуску, що дозволяє відкривати програми без необхідності переходу в меню «Пуск» або їх пошуку на робочому столі.

Windows 98 – остання версія на основі MS-DOS.

Windows MeWindows MeWindows Me
Операційна система Windows Me, розроблена для використання на домашніх комп’ютерах, пропонує велику кількість поліпшень в роботі з музикою, відеозаписами і домашніми мережами, а також відрізняється підвищеною надійністю в порівнянні з попередніми версіями.

Можливості, що з’явилися вперше: відновлення системи, здатне відкотити конфігурацію програмного забезпечення, встановленого на комп’ютері, на дату або час, що передує виникненню проблеми. Windows Movie Maker надає користувачам інструменти для цифрового редагування, збереження та обміну домашніми відеозаписами. Завдяки технологіям програвача Microsoft Windows Media 7 можна знаходити, упорядковувати і відтворювати цифрові файли мультимедіа.

З технічної точки зору Windows Me була останньою операційною системою Microsoft, заснованої на базі коду Windows 95. Корпорація Microsoft оголосила, що платформою всіх наступних версій операційних систем буде Windows NT і ядро ​​Windows 2000.

Windows 2000 ProfessionalWindows 2000 ProfessionalWindows 2000 Professional
Операційна система Windows 2000 Professional являє собою не просто оновлення Windows NT Workstation 4.0, а покликана замінити Windows 95, Windows 98 і Windows NT Workstation 4.0 на всіх настільних комп’ютерах і ноутбуках в компаніях. Windows 2000 створена на основі перевіреної бази коду Windows NT Workstation 4.0 і додає основні поліпшення в надійності, зручності використання, сумісності з інтернет-ресурсами та підтримці мобільних комп’ютерних завдань.

Крім інших поліпшень, Windows 2000 Professional спрощує установку обладнання за рахунок підтримки широкого спектру нових самоналагоджувальних пристроїв, включаючи передові продукти для звичайних і бездротових мереж, інфрачервоні і USB-пристрої, а також пристрої IEEE 1394.

Навантажувальний тест, щоночі перевіряючий функціонування Windows 2000 на етапі розробки, відповідає трьом місяцям роботи на 1500 комп’ютерах.

Windows XPWindows XP2001–2005: Windows XP —стабільність, зручність і швидкість.
25 жовтня 2001 виходить Windows XP з оновленим дизайном, орієнтованим на зручність використання, і єдиним центром довідки та підтримки. Операційна система доступна на 25 мовах. З середини 1970-х років і до випуску Windows XP по всьому світу було продано понад 1 мільярд комп’ютерів.

Для Microsoft версія Windows XP стане одним з найпопулярніших продуктів на найближчі роки. Вона виявилася швидкою і стабільною. Навігація в меню «Пуск», на панелях завдань і управління стала більш зрозумілою. Зростає обізнаність користувачів про комп’ютерні віруси та зловмисників, проте завантаження з Інтернету оновлень для системи безпеки дозволяє до деякої міри скоротити ці побоювання. Користувачі починають розуміти попередження про підозрілі вкладеннях і віруси. Більше уваги приділяється центру довідки та підтримки.

Windows XP Home Edition володіє простим і зрозумілим зовнішнім виглядом, що полегшує доступ до часто використовуваних функцій. Розроблена для домашнього використання, операційна система Windows XP пропонує такі поліпшення, як майстер налаштування мережі, програвач Windows Media, Windows Movie Maker і поліпшені можливості обробки цифрових фотографій.

Випуск Windows XP Professional переносить стабільну платформу Windows 2000 на робочий стіл персонального комп’ютера , підвищуючи надійність , безпеку і продуктивність. Свіже візуальне оформлення дозволяє Windows XP Professional додати можливості для комерційних і розширених домашніх обчислень , включаючи підтримку віддалених робочих столів , шифровану файлову систему , відновлення системи і передові технології роботи в мережах. До основних поліпшень для мобільних користувачів відносяться підтримка бездротових мереж стандарту 802.1x , Windows Messenger і віддалений помічник.

Протягом цього періоду з’явилося кілька випусків Windows XP.

– Випуск Windows XP 64-bit Edition (2001) став першою операційною системою Microsoft для 64-розрядних процесорів, створених для роботи з великими обсягами пам’яті і великомасштабними проектами, такими як спеціальні ефекти в фільмах, тривимірна анімація, інженерні обчислення та наукові програми.

– Випуск Windows XP Media Center Edition (2002) призначався для домашнього використання та розваг. Він дозволяє переглядати веб-сторінки і телепрограми в прямому ефірі, насолоджуватися цифровими музичними та відеоколекцію, а також відтворювати DVD-диски.

– У випуску Windows XP Tablet PC Edition (2002) використовуються переваги комп’ютерних завдань, що виконуються за допомогою пера. У комплект поставки планшетних ПК входить цифрове перо для розпізнавання рукописного введення. Можна також користуватися мишею або клавіатурою.

Windows XP складається з 45 мільйонів рядків коду.

Windows VistaWindows Vista2006–2008: Windows Vista — інтелектуальні функції для забезпечення безпеки.
Випущена в 2006 році операційна система Windows Vista містить найнадійнішу систему безпеки з усіх використовувалися раніше . Контроль облікових записів допомагає запобігти внесенню потенційно небезпечними програмами змін на комп’ютері. У випуску Windows Vista Ultimate шифрування дисків BitLocker забезпечує підвищений захист даних на комп’ютері у міру зростання продажів ноутбуків і збільшення потреб в безпеці. Крім того , Windows Vista також містить поліпшення для програвача Windows Media , оскільки все більше число користувачів починає розглядати комп’ютер як центральне місце для роботи з цифровими файлами мультимедіа. У ньому можна дивитися телепередачі , редагувати відео , а також відправляти і переглядати фотографії.

Дизайн відіграє величезну роль в Windows Vista, і такі елементи, як панель задач і межі вікон набувають абсолютно нове оформлення. Пошук отримує новий розвиток, допомагаючи користувачам швидше знаходити файли на своїх комп’ютерах. Windows Vista поставляється в нових випусках, кожен з яких містить різний набір функцій. Операційна система доступна на 35 мовах. Оновлена ​​кнопка «Пуск» вперше з’являється в Windows Vista.

При запуску з Windows Vista було сумісно більше 1,5 мільйона пристроїв.

Windows 7Windows 72009: Windows 7
Наприкінці 2000-х років почалася епоха бездротових мереж, і це отримало відображення в Windows 7. До моменту випуску цієї операційної системи продажу ноутбуків перевищили продажі настільних комп’ютерів, а поширеним способом виходу в Інтернет стали громадські місця (наприклад, кафе) з бездротовим доступом і приватні домашні мережі.

У Windows 7 представлені нові способи роботи з вікнами (наприклад, Snap, Peek і Shake), завдяки яким управління комп’ютером стало більш зручним і захоплюючим В цій операційній системі вперше використовується сенсорна технологія Windows Touch, що дозволяє переглядати веб-сторінки, перегортати фотографії та відкривати файли і папки на комп’ютері з сенсорним екраном.

До офіційного виходу бета-версія Windows 7 була протестована 8 мільйонами користувачів по всьому світу.

Windows 8Windows 82012: Windows 8
Windows 8 — це Windows, переосмислена з технологічної точки зору для більш зручного взаємодії з користувачем. Вона використовується як на планшетах для розваги, так і на повнофункціональних комп’ютерах, призначених для вирішення складних завдань. У цій операційній системі представлений абсолютно новий інтерфейс, зручний як для сенсорного управління, так і управління за допомогою клавіатури і миші. Windows 8 також включає удосконалення знайомого робочого столу Windows з новою панеллю завдань і оптимізованим управлінням файлами.

Windows 8Windows 8 Для зручного спілкування з людьми, переходу до файлів, додатків і веб-сайтам в Windows 8 передбачені спеціальні плитки на початковому екрані. Головна увага приділяється додаткам. Можна прямо з початкового екрану перейти до Магазину Windows, щоб завантажити нові програми.

Разом з Windows8 Майкрософт також випустила операційну систему Windows RT, яка працює на деяких планшетах і комп’ютерах. Windows RT призначена для тонких пристроїв з тривалим часом автономної роботи і дозволяє запускати додатки виключно з Магазину Windows. Вона поставляється також з вбудованою версією набору Office, оптимізованої для сенсорних екранів.

Досвідчені користувачі відзначать, що в Windows 8 виявлення та виправлення помилок файлової системи стало більш прозорим і менш нав’язливим.

Windows 10Windows 102014: Windows 10
Сьогодні для завантаження стала доступна нова версія Windows під номером 10, звичайно всі чекали 9 версію і це було логічно, проте компанія Microsoft вирішила інакше і може вони праві, час покаже, ладно, поки пропоную скачати Windows 10 з нашого сайту безкоштовно як і все інше .

Якщо переходити до нововведень ОС, то відразу можна відзначити підтримку широкого спектру пристроїв де може бути встановлена ​​Windows 10. Наприклад справа не обмежується комп’ютерами, планшетами, ноутбуками, тепер до цього списку можна віднести смартфони, телевізори та інші пристрої.

Природно не можна не відзначити меню Пуск” яке знову повернулося, адже в Windows 8 і 8.1 його так багатьом не вистачало, скільки було суперечок і критики, згадувати навіть страшно. Багато розробники ПЗ вчасно пожвавішали і створили кілька десятків додатків, які робили альтернативне меню Пуск”, тепер думаю в цьому сенсу немає, хоча хто знає.

З’явилося в Windows 10 універсальне вікно додатків, а значить ви зможете запускати як стандартні програми так і нові універсальні у власному вікні на робочому столі, це теж зручно насправді. Функція Snap має тепер трохи нові можливості, наприклад вона дозволяє відкривати до 4 додатків на екрані відразу, дана ОС з легкістю допоможе вам використовувати незайняте простір на екрані монітора.

Windows 10 може створювати потрібну вам кількість робочих столів, там ви легко розмістите вікна додатків, а після між цими столами можна спритно і красиво перемикатися. Зверніть увагу на панель задач, там можна знайти кнопку під назвою Task View” натискаємо і бачимо на робочому столі в мініатюрному вигляді вікна всіх запущених додатків, після з ними можна працювати без проблем, зручно!

Системні вимоги простенькі, потрібен процесор 1 ГГц або вище, якщо у вас 32бітна система то 1 ГБ пам’яті, якщо 64бітна то 2 ГБ, на жорсткому диску треба або 16 або 20 ГБ залежно від розрядності, відеокарта повинна підтримувати DirectX 9 , в цілому як і писав вище, все просто і майже кожен може встановити її і вже почати тестувати.

Скачати Microsoft Windows 10:
Windows 10 Technical Preview x86
Windows 10 Technical Preview x64